SSS

1. Kalıp malzemesi olarak ne kullanılır, sağlığa zararlı mıdır ?

Kalıp almak için kullanılan materyal tıbbi olarak cilt için ve diş hekimlerimiz tarafından kullanılmakta olan bir malzeme olup, % 100 non toksik ve hipo alerjeniktir.

2. Kalıp almak için herhangi bir yaş sınırlaması var mıdır

Kullanılan materyal için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Yeni doğan bebeklerde bile güvenle kullanılabilir. Ayrıca yetişkinlerin kullanımı için daha büyük paketler de mevcuttur.

3. El ya da ayak izini kendim kolaylıkla alabilir miyim ?

Kitin içerisinden çıkan uygulama broşüründe adım adım yapım aşamaları ayrıntıları ile anlatılmaktadır, çok basit bir şekilde dakikalar içerisinde kendiniz kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Bütün malzemeler seçmiş olduğunuz modele göre hazırlamış gramajlarda gönderilecektir ve talimatlarda yazan miktarda suyu ölçüp hazırlamak haricinde bir ölçü işlemi yoktur. Sadece hazır poşetleri açıp istenilen miktarda suyla karıştırmanız yeterlidir. Yapmanız gereken talimatlara uymaktır. Kalıp alma işlemi yaklaşık 1 dakika sürmektedir. Döküm tozunu hazırlayıp dökmek için de ayrıca bir 5 dakika harcanmaktadır.

4. Ne kadar sürede istediğim heykele sahip olurum ?

Döküm tozunu döktükten sonra yaklaşık olarak kuruması için 5-6 saat arası beklemeniz gerekmektedir. Daha sonra kolaylıkla yazılan talimatlar doğrultusunda kaptan kalıbı çıkartabilirsiniz. Çıkarttıktan sonra gerekli düzeltmeler yapılabilecek kadar yumuşak olmaktadır. Çok güneş olmayan bir yerde 24 saat daha kurumaya bırakılması gerekir. 24 saatin sonunda istediğiniz boya renginde boyayabilirsiniz. Uzak bir yere taşımak için birkaç gün daha kurumasını beklemekte fayda vardır.

5. Talimatlara rağmen kalıbı alırken bir sorun yaşadım ve olmadı ne yapmalıyım ?

Talimatlara uyulduğu durumda başarısız olma ihtimali çok düşüktür. Her şeye rağmen bir terslik olması durumunda ise sadece eksik olan materyalden tekrar sipariş ederek ( örneğin kalıp alma tozu ya da döküm tozu ) işleminizi tekrarlayabilirsiniz.

6. Bebeğim devamlı hareket halinde el ya da ayağını kalıba nasıl alabilirim ?

Materyalin donmaya başlaması için en önemli süre ilk 5-10 sn. dir. Bu süreçte bile bebeğin elini hafif hafif kıpırdatması sorun oluşturmaz aksine hava kabarcıkları oluşmasını engeller. Çok şiddetli hareket edilmedikçe sorun yoktur. Geriye kalan 40-50 sn. lik sürede materyal zaten kalıplaşmaya başladığı için bebeğinizin elinin şeklini alacaktır. Fakat çok sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız, bebeğiniz uyurken işlemi yapmanızı öneririz.

7. Bebeğimin elini kalıptan çıkartmakta zorlanır mıyım ?

Kalıp donduktan sonra eli kalıptan çıkartmak oldukça kolaydır, kalıp her ne kadar dışarıdan güçlü ve sert olsa da içerisi oynaktır. Çocuğunuzun eli de oynak olduğu için eli ileri geri hareket ettirerek rahatlıkla aynı ayakkabıdan ayağını çıkartır gibi çıkartabilirsiniz. Çıkarttıktan sonra eli zaten temiz olacaktır, suyla hafifçe durulamanız yeterlidir.

8. Yapılan heykel ne kadar dayanıklı, ne kadar süre dayanır ?

Handartmill olarak kullandığımız malzemeler oldukça dayanıklıdır. Yeterli kuruma süresini beklediğinizde heykele herhangi bir zarar gelmesi söz konusu değildir. Özellikle yere atarak zarar verilmedikçe bir ömür boyu dayanacaktır.

9. Ödemeyi nasıl yapacağım ?

Seçtiğiniz ürünü kredi kartı, havale ya da kapıda ödeme seçeneklerinden istediğiniz biri ile ödeyebilirsiniz.Sitemiz 3D Secure Ödeme yöntemi ve SSL sertifikası tarafından korunmaktadır.